۵ عاملی که می تواند رامنی را برنده انتخابات کند

 پنج عامل زیر ممکن است باعث پیروزی میت رامنی نامزد جمهوریخواهان بر باراک اوباما نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2012 آمریکا شود.
طوفان سندی

طوفان سندی 60 میلیون آمریکایی را هدف گرفته است. اگر اوباما نتواند طوفان را به خوبی مدیریت کند، قطعا مردم ناراضی به رامنی رأی خواهند داد. ممکن است خسارت های طوفان درست تاثیر خود را در روز انتخابات بر رای دهندگان بگذارد. اوباما به همین دلیل امید زیادی به رای دهندگان زودتر از موعد دارد. اما طوفان طوفان است و دموکرات و جمهوریخواه نمی شناسد و آمریکا را خواهی نخواهی در خواهد نوردید و بسیاری را ناراضی خواهد کرد.
کیف پول رای دهندگان

مردم ممکن است شعارهای اقتصادی قشنگ نامزدهای انتخاباتی را دوست داشته باشند اما خش خش اسکناس را بیشتر حس می کنند تا وعده های مربوط به آن را. از این رو در روز انتخابات مردم به کیف پولشان نگاه می کنند تا ببینند اوباما در چهار سال گذشته کیف پول آنها را چاق کرده یا لاغر.
زنان

تنها 13 درصد از زنان در سال 2008 به اوباما رأی دادند. اما آخرین نظر سنجی های آسوشیتدپرس نشان می دهد که تعداد زنانی که در انتخابات شرکت می کنند به صورت مساوی در انتخابات اوباما یا رامنی تردید دارند. از آنجا که تیم رامنی توجه ویژه ای به علایق زن ها داشته این احتمال زیاد است که زن های بیشتری در انتخابات به او رأی دهند.
فراز و فــرود

در هر دوره انتخاباتی یک موج بسیار مشتاق برای شرکت در انتخابات هست و یک موج دلزده. در انتخابات 2008 دموکرات ها اشتیاق زیادی به رای دادن داشتند چرا که به شدت امیدوار بودند، حالا اما نظرسنجی ها نشان می دهد که اشتیاق جمهوریخواهان برای شرکت در انتخابات بسیار بیشتر از دموکراتهاست چون آنها امیدوارترند که رئیس جمهوری از طیف آنها روی کار بیاید.
جــهــــت وزش باد

اگرچه هر دو نامزد بخشی عمده ای از آراء خود را از هم اکنون در برخی از ایالت ها کسب کرده اند اما در آمریکا درصد قابل توجهی از رای دهندگان در دقایق آخر و حتی در ساعات آخر روز انتخابات تصمیم می گیرند به کدام نامزد رأی بدهند. عمده این افراد که تعدادشان هم قابل ملاحظه است قطعا به کسی رای می دهند که مطمئن شده اند پیروز انتخابات است و باد از سمت او می وزد. از آنجا که مردم همیشه دوست دارند طرف برنده باشند قطعا در مسیر وزش باد قرار خواهند گرفت. نظرسنجی ها نشان می دهد که تا این لحظه باد به سمت رامنی می وزد و اگر در این چند روز باقی مانده نیز بتواند همین رقابت شانه به شانه را با اوباما حفظ کند.
جوانان آمريکايی انگيزه‌ای برای رای دادن ندارند

جوانان آمریکایی شاید به هیچیک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا رای ندهند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، هفده میلیون جوان آمریکایی امسال برای اولین بار به پای صندوق های رای خواهند رفت. اما امسال شور و شوقی در میان جوانان برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در مقایسه با سال 2008 وجود ندارد. نبود اعتماد و سرخوردگی از سیاستمداران علت اصلی بی علاقگی جوانان به انتخابات پیش روست.

یک دانشجوی آمریکایی می گوید، من مناظره ها را دیدم اما هیچکدام مورد قبولم واقع نشدند. دشوار است بدانیم چه کسی چه کاری می خواهد انجام دهد، حقیقتا هیچکدام از این دو را دوست ندارم، اوباما چهار سال رئیس جمهور بود و امور آنطوری که می بایست پیش نرفت.

اوباما در سال 2008 توانست آراء جوانان را کسب کند اما پس از چهار سال بحران اقتصادی، رئیس جمهوری کنونی دیگر چندان مورد علاقه و توجه نسل جوان نیست.

آلن لیچمان استاد تاریخ سیاسی می گوید، اوباما در سال 2008 امید و تغییر را برای جوانان ایجاد کرد، اما دیگر چنین احساسی در بسیاری از جوانان ایجاد نمی کند، در عین حال جوانان علاقه ای هم به میت رامنی ندارند.

جمهوریخواهان تلاش بسیاری برای جمع آوری سرخوردگان سیاست های اوباما به کار گرفته اند اما تاکنون موفق نبوده اند. از دید جوانان آمریکایی، رامنی با واقعیت ها فاصله دارد و در زمینه اجتماعی پسرو محسوب می شود.

آراء باراک اوباما در میان جوانان دوازده درصد بیش از میت رامنی است. اما اوباما نباید از این مسئله خشنود باشد زیرا ابتدا باید دید آیا جوانان در انتخابات شرکت می کنند؟

یک دانشجوی آمریکایی می گوید، من در سال 2008 به اوباما رای دادم اما امسال فکر نمی کنم رای بدهم.

یک جوان دیگر می گوید، ما احساس می کنیم ناتوانیم به همین علت تصمیمی برای رای دادن نداریم. دوستم هم نمی خواهد رای دهد.

عدم مشارکت در انتخابات اصلی ترین دشمن نامزد حزب دموکرات است. زیرا تنها پنجاه و پنج درصد جوانان طرفدار اوباما اعلام کردند در ماه نوامبر به پای صندوق های رای خواهند رفت.

خبرآنلاین:

دربارهٔ seyedezatollahrashmi

فعال سیاسی بر علیه جمهوری اسلامی خونخوار

Posted on اکتبر 30, 2012, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: