نگرانی پاسداران از رفسنجانی و مدل شورش روسی

فشارهای سنگین که در چند ماه گذشته به مردم وارد شده می‌تواند در موفق شدن ادعای ناجی بودن برخی‌ها موثر باشد / یکی از پیامدهای احتمالی می‌تواند اجرا کردن مدل شورش روسی در تهران و سپس به سایر نقاط کشور و مجدد به تهران باشد / فردی که در انتخابات پیروز می‌شود باید حماسه ساز باشد و نه حماسه سوز / کسی باید بیاید که روحیه همراهی با نظام و مقام معظم رهبری را داشته باشد.
***********

خبرگزاری فارس: رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران با بیان اینکه انتخابات یازدهم چند لایه و با نتایج غیرقابل پیش‌بینی است، گفت: راهبرد دشمنان در تحریم و مذاکره می‌تواند اشتباه محاسباتی را در نخبگان و توده‌های مردم به وجود آورد و فضای انتخاباتی کشور را مورد تأثیر خود قرار دهد.

رسول سنایی‌راد در نشستی از سلسله نشست‌های بصیرت که با حضور جمعی از طلاب حوزه علمیه قم در مسجد امیرالمؤمنین (ع) شهرک مهدیه برگزار شد با بیان اینکه انتخابات در کشور ما به دلیل اینکه نظامی نوپا، اسلامی و مردمی هستیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است اظهار داشت: انتخابات پیش روی ما تفاوت و شرایط خاصی دارد.

وی ادامه داد: عوامل متعددی وجود دارد که موجب این وجه تمایز می‌شود، از جمله اینکه در روز 24 خرداد دو انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها که تحت شعاع قرار گرفته است با هم برگزار می‌شود و عده‌ای منتظرند که اگر در ریاست جمهوری مجال نیافتند در شوراها نفوذ کنند.

رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه برگزاری دو انتخابات با دو ویژگی متفاوت می‌تواند پیامدهای احتمالی هم در پی داشته باشد، بیان داشت: یکی از این پیامدهای احتمالی می‌تواند اجرا کردن مدل شورش روسی در تهران و سپس به سایر نقاط کشور و مجدد به تهران باشد، تجربه سال 88 این بود که این فتنه در تهران رخ داد و نیروهای امنیتی نیز در این شهر منسجم شدند تا توانستند اوضاع را کنترل کنند ولی اگر این شورش به شهرهای دیگر سرایت می‌کرد، بر اثر پراکندگی نیروهای مدافع، شاید شرایط به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

سنایی‌راد در ادامه از رقابتی بودن فضای این دوره از انتخابات به عنوان وجه تمایز دیگر نسبت به سایر دوره‌ها اشاره کرد و گفت: در روزهای ثبت نام دیدیم که اشخاص از جریان‌های مختلف در هنگام ثبت نام به وزارت کشور لشکر کشی کرده و برخی نیز در این میان هشدارها و پیام‌هایی مطرح کردند.

وی افزود: این انتخابات چند لایه، پیچیده و با نتایج غیر قابل پیش بینی است، در این انتخابات هماوردی کاندیداها به گونه‌ای است که به هیچ عنوان نمی‌توان در خصوص نتیجه آن اظهار نظر کرد.

رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در کنار مسائل داخلی عوامل خارجی نیز وجود دارد که بر فضای انتخابات تأثیر گذار است، راهبرد دشمنان در تحریم و مذاکره می‌تواند اشتباه محاسباتی را در نخبگان و توده‌های مردم به وجود آورد و فضای انتخاباتی کشور را مورد تأثیر خود قرار دهد.

سنایی‌راد با اشاره به تورم و گرانی بی‌سابقه در کشور ابراز داشت: این فشارهای سنگین که در چند ماه گذشته به مردم وارد شده نیز می‌تواند در موفق شدن ادعای ناجی بودن برخی‌ها موثر باشد، کسانی که در سوابقشان در زمینه اقتصاد نکات منفی زیادی به چشم می‌خورد امروز مدعی هستند که می‌توانند کشور را از شرایط کنونی نجات دهند.

وی ادامه داد: از طرفی بیداری اسلامی را داریم که سر آغازش از انقلاب اسلامی ما بود، ولی در ادامه استکبار سعی دارد آن را در دست گرفته و به نفع خود مصادره کند و در این مسیر تا حدودی نیز موفق بود، زیرا در کشوری مانند مصر در ابتدای پیروزی نوعی همگرایی با ایران وجود داشت ولی امروز کسانی در این کشور می‌گویند عرب‌ها نباید از مدل ایرانی پیروی کنند و دلیل این حرکت دشمنان نیز این است که نمی‌خواهند ادامه انقلاب اسلامی در سایر کشورها پیش رود.

رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری از انتخابات آینده با عنوان مظهر و تجلی حماسه سیاسی نام برده‌اند بیان داشت: خلق حماسه سیاسی دو پایه دارد، نخستین و مهم‌ترین آن میزان حضور مردم به صورت چشمگیر و گسترده در انتخابات است که به دشمن پیام دهد ما در صحنه و حامی نظام هستیم. مشارکت مردم در انتخابات نشان می‌دهد یک نظام سیاسی چه اندازه بین مردم آن کشور مقبولیت دارد.

رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه در ایران نیز مقاومت در برابر تحریم‌ها و ادامه غنی سازی اورانیوم شکست سنگینی را به دشمنان وارد کرد تصریح کرد: ما امروز از موضع قدرت در مذاکره حاضر شدیم و دشمنان نیز از روی ناچاری دم از مذاکره با ما می‌زنند.

سنائی ادامه داد: امروز وقتی دنیا شاهد فرستادن موجود زنده به فضا و بازگشت آن توسط دانشمندان ایرانی و یا غنی سازی اورانیوم در ایران است مطمئناً می‌خواهد مقابل روند پیشرفت این نظام بایستد و دستاوردهای آن را از بین ببرد و ما باید تمام تلاشمان را به کار بگیریم و این مسیر را با قدرت پیش بریم.

رییس دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه ترجیح منافع و مصالح نظام بر علقه‌های شخصی و قومی از ویژگی‌های مهم رئیس جمهور است، گفت: کشیدن خط قرمز برای حفظ اطرافیان، حفظ منافع نظام را به چالش می‌کشد.

رسول سنایی راد با بیان اینکه فردی که در انتخابات پیروز می‌شود باید حماسه ساز باشد و نه حماسه سوز اظهار داشت: کسی باید بیاید که روحیه همراهی با نظام و مقام معظم رهبری را داشته باشد و پر کار و پر توان در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور قدم بردارد.

وی ادامه داد: امروز در کشور سه هدف جدی را دنبال می‌کنیم، مهم‌ترین این اهداف حفظ آرامش در کشور است، امروز می‌بینیم دشمن به دنبال تولید نارضایتی اجتماعی در کشور است، این نارضایتی به مراتب از نارضایتی سیاسی خطرناک‌تر است.

رییس دفتر سیاسی سپاه با بیان اینکه روزهای آینده روزهای سرنوشت سازی است و برخورد با تعیین صلاحیت‌ها مهم است، بیان داشت: در مقابل نتایج بررسی صلاحیت کاندیداها تسلیم شدن بسیار مهم است، مقام معظم رهبری گفتند من یک رای دارم و کسی از آن با خبر نیست است، ایشان قرار نیست دست کسی را بالا بگیرند و بگویند این فرد من هستم و من این فرد.

سنایی‌راد ادامه داد: ولایتمداری کاندیداها مهم است، قانون اساسی مشخص کرده که روسای قوا زیر نظر رهبری عمل کنند، قانون اساسی وظایف رهبری را مشخص کرده است، سیاست‌گذاری کلان نظام با رهبری و اجرایی کردن آن بر عهده رئیس جمهور است، نفر بعدی که در انتخابات پیروز می‌شود باید از ولایت‌گریزی بر حذر باشد.

دربارهٔ seyedezatollahrashmi

فعال سیاسی بر علیه جمهوری اسلامی خونخوار

Posted on مِی 18, 2013, in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: