دعوای خانوادگی‌ لاریجانی ها با پسر آخوند مطهری

علی مطهری تنها نماینده​ای است که در دوران وکالتش، دستگاه قضا دوبار علیه او اعلام جرم کرده است. اختلاف نظرهای سیاسی او با آیت الله آملی لاریجانی و جواد لاریجانی گاهی به فضای رسانه ها هم کشیده شده و گاهی وقت ها هم ماجرا به با پادرمیانی علی لاریجانی داماد خانواده مطهری ختم شده است

به گزارش مجله مهر، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی داماد خانواده مطهری است با این وجود گاهی مطهری از مدیریت لاریجانی در مجلس انتقاد می کند و گاهی هم نطق های علی مطهری درباره مسائل کشور و انتقادهایش از قوه قضائیه منجر به اعلام جرم از سوی دستگاه تحت نظارت آیت الله آملی لاریجانی علیه وی می شود. این اختلاف نظرهای سیاسی از دید ویژه نامه های نوروزی پنهان نمانده است و تقریبا اکثر رسانه هایی که به سراغ رئیس مجلس و یا مطهری رفته اند درباره این اختلاف نظرها از آن ها سوال کرده اند.

علی لاریجانی در گفت وگو با همشهری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در اختلاف نظرهای بین آقای مطهری با آقا جواد یا آیت الله لاریجانی شما چه نقشی دارید و طرف کدام را می گیرید؟ می گوید: لزومی ندارد من حتما ورود پیدا کنم. گاهی لازم است من از جایگاه مجلس موضعی را بیان کنم که بیان می کنم اما افراد آزاد هستند نظر بدهند. رجال سیاسی دلیل ندارد نتوانند نظراتشان را بگویند. اختلاف آنچنانی هم نیست که ضرورتی بر ورود من داشته باشد.

او در گفت وگو با خبرنگار روزنامه جم جم هم با سوال مشابهی مواجه می شود. خبرنگار جام جم از لاریجانی می پرسد اصولاً در خانواده شما –تا آنجایی که به اعضای حاضر در سیاست مربوط است- چقدر نظرات بهم نزدیک است؟ که رئیس مجلس پاسخ می دهد : نظرات بنده و حضرت آیت الله لاریجانی از نظر مبانی فکری یکی است. منتهی ایشان در یک فاز کار می‌کنند، من در فاز دیگری. بر همین اساس ممکن است ملاحظات‌مان هم به تناسب شرایط متفاوتی که داریم، متفاوت باشد. لکن مبانی فکری ما یکی است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در اختلاف نظرهایی که گاهی پیش می‌آید، از قبیل آن نامه‌نگاری حاشیه‌ساز آقایان مطهری و محمدجواد لاریجانی که اخیراً صورت گرفت، سعی می‌کنید میانجی‌گری کنید؟ نیز می گوید اگر از من مشورت بخواهند، نظر مشورتی خودم را می‌گویم اما نپرسند لابد لازم ندیدند، پس دلیلی ندارد من دخالت کنم.

اگر لازم ببینم دخالت می کنم، ولی خیلی ‌موقع‌ها لازم نیست. چون دوهزار کار هر روز در جمهوری اسلامی انجام می‌شود، ما مسئولیت نداریم همه را حل کنیم، یعنی نمی‌توانیم حل کنیم. آنجایی که از من مشورتی بخواهند، نظرم را می‌گویم. یا اگر جایی لازم باشد ابتدا به ساکن نظری بدهم، حتی اگر نپذیرند این کار را می‌کنم. در کل بستگی به شرایط دارد. گاهی من مصلحت دیدم مسائلی را به اخوی گفتم، کما اینکه گاهی به افراد دیگر هم گفتم. یعنی برخی دوستان دیگر هم که مسئولیت‌هایی دارند، اگر چیزی به نظرم برسد و مصلحت باشد، به آنها می‌گویم.

این گونه سوالات از علی مطهری هم پرسیده می شود. او در گفت وگو با ویژه نامه اعتماد در پاسخ به سوال مشابهی توضیح می دهد من و آقایان لاریجانی دعوایی نداریم. علی آقا که داماد ماست و آدم بسیار فهمیده و عاقل و معتدلی است. با بقیه آنها هم تضاد آشتی‌ناپذیر ندارم، ممکن است انتقادی داشته باشم. اگر قرار باشد در این مملکت هیچ کس نتواند انتقاد کند که اختناق حاکم می‌شود. اعلام جرم علیه من هم کار غیرقانونی و غلطی بود. حتی یک فرد عادی هم می‌تواند این حرفها را بزند چه رسد به نماینده. من گفتم قوه قضائیه باید مستقل باشد. خوب بیایند و بگویند خیر، به این دلایل مستقل است. دیگر اعلام جرم ندارد. من گفتم احکام سال 88 به دلیل فضای هیجانی سختگیرانه بوده. حداکثر این است که بیایند و بگویند خیر به این دلایل عادلانه بوده است. اعلام جرم یعنی چه؟ من با آقای صادق لاریجانی کینه شخصی ندارم، تنها گفتم به جای شعار دادن درباره فتنه بیاید و مسئله را حل کند. ایشان که قدرت دست‌شان است نمی‌توانند مانند رسایی و کوچک‌زاده سخن بگویند که فتنه‌گران گرما دیده‌اند و جان گرفته‌اند، بلکه باید مسئله را حل کنند.

دربارهٔ seyedezatollahrashmi

فعال سیاسی بر علیه جمهوری اسلامی خونخوار

Posted on مارس 18, 2014, in Uncategorized and tagged . Bookmark the permalink. بیان دیدگاه.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: